Kaip išsirinkti plyteles?

Galvojate atnaujinti savo namuose grindis, o gal interjerą? Šiais laikais grindų plytelių pasirinkimas yra tiesiog begalinis, tad išsirinkti gali būti kiek sunku. Turime atrinkę penkis patarimus, kurie padės susiaurinti pasirinkimą.

Viskas apie plytelių tipus

  • Keramikinės plytelės – yra patvarios ir yra už žemesnes kainas, tačiau dažniau linkusios skilinėti.
  • Porcelianinės plytelės – tvaresnės nei keramikinės, bet ir atsparesnės dėmėms ir įbrėžimams.
  • Stiklintos plytelės – tvirtos, ilgaamžiškos, atsparios drėgmei. Galite atrasti labai daug įvairių variantų, tarkime dvigubos ir su keliais atspalviais.
  • Marmuro imitacinės plytelės – šios plytelės yra tinkamos asmenims, kurie nori turėti plyteles natūralių medžiagų pavidalu.
  • Jeigu norite turėti tradicinio tipo plyteles, tuomet cementinės plytelės yra puikus pasirinkimas.

Kaip išsirinkti tinkamą dydį?

Renkantis tinkamą plytelių dydį, būtina atkreipti dėmesį į tai, kad montavimo metu, nebūtų išvaistomi plytelių gabalėliai. Rekomenduojama rinktis didesnius dydžius: svetainei, valgomajam ir miegamajam.

Mažesnes plyteles rekomenduojama rinktis vonios ir virtuvių kambariams.

Nepamirškite ir to faktoriaus, kad didelės plytelės sukuria mažiau siūlių ir suteikia erdvumo jausmą.

Pasirinkite tinkamą plytelių apdailą

Blizgančią apdailą turinčios plytelės turi perteikti veidrodinį spindesį, kuris atspindės daug šviesos ir suteiks namams erdvės jausmą. Blizgančių plytelių nerekomenduojama naudoti virtuvėje ir vonioje, nes nuo vandens gali pasidaryti slidžios.

Matinės apdailos plytelės nėra slidžios ir ant jų nėra matoma dėmių bei purvo. Neslidžios plytelės sumažina riziką nukristi drėgnose vietose.

Dizaino patarimai

Plytelių galite rasti skirtingų spalvų ir raštų. Su šiuolaikinėmis technologijomis, galite rasti ir plytelių, kurios imituoja natūralias medžiagas, tokias kaip mediena, marmuras ir įvairių rūšių natūralių akmenų.

Taip pat galite miksuoti plyteles, kad sukurtumėte įdomesnį įvaizdį.

Apskaičiuokite sąnaudas

Visuomet apskaičiuokite reikiamą plytelių kiekį, kad padengtumėte dangą. Nepamirškite pridėti ir 10 procentų atliekų. Susiplanuokite savo biudžetą iš anksto, kad lengviau išsirinktumėte grindų plyteles.

 

Komentarai

0 komentarų Pridėti komentarą

Palikite komentarą